NVIDIA Studio’ya Konuk Olan Sanatçılar Eserlerini Sergiledi

NVIDIA Studio’da sanat şöleni başlıyor! NVIDIA Studio’ya konuk olan; Steven Tung animasyonu, Sir Wade Neistadt robot çalışması, Ravissen Carpenen 3D yemek renderları, Nourhan Ismail izometrik sanat eseri ve Božo Balov Noel Baba animasyonu gözler önüne seriliyor.

Yetenekli Tayvanlı dijital sanatçı Steven Tung, NVIDIA Stüdyo’ya konuk olarak The Given Fish adlı tuhaf animasyonunun ardındaki ilham kaynağını ve yaratıcı iş akışını paylaşıyor.

Tung, yaratıcı iş akışını hızlandırmak için GeForce RTX 4090 grafik kartına sahip MSI MEG Trident X2 masaüstü bilgisayarını kullanıyor ve içerik üretimine Adobe Photoshop’ta başlıyor. Burada, tuvalini değiştirmesine ve ayarlamasına yardımcı olan 30’dan fazla GPU hızlandırmalı özelliğe erişim sağlıyor, bu da verimliliğini büyük oranda artırıyor.

NVIDIA Studio teknolojisi, çözümlerinin yanı sıra RTX GPU’ları kullanan Tung, basit ancak karmaşık balığını hayata geçiriyor. GeForce RTX GPU’larının 3D render görevleri için vazgeçilmez bir donanım olduğunu belirten Tung çalışmasındaki başarıyı NVIDIA Studio teknolojisi ve RTX GPU’larına bağlıyor.  Daha yüksek hızlar, üretim verimliliğinde ve zamandan tasarrufta önemli faydalar sağlıyor.

Karakter animatörü ve YouTube içerik üreticisi Sir Wade Neistadt, GeForce RTX 4090 grafik kartına sahip yeni Razer Blade 18 dizüstü bilgisayarında ürettiği eseriyle NVIDIA Studio’ya adım attı.

Bu proje için Sir Wade kısa bir robot animasyonu hazırladı ve animasyonları kendisi canlandırarak robotlar için video referansları yakaladı. NVIDIA RTX hızlandırmalı ışın izleme ve yapay zeka gürültü azaltma kullanarak, gerçekçi görüntüler pürüzsüz fotogerçekçi görseller üretti. Razer Blade 18’in önceden yüklenmiş NVIDIA Studio Sürücüleri, yaratıcı sürecinin tamamında maksimum kararlılık ve performansı sağladı.

Daha sonra Sir Wade, dosyalarını Universal Scene Description (OpenUSD) çerçevesi ile Blender yazılımına aktararak NVIDIA Omniverse’te düzenleme yapabilmenin kilidini açtı. NVIDIA’nın geliştirme platformu, orijinal yerel dosyalar içinde düzenlemeler yapmasına izin vererek, sıkıcı yükleme, indirme ve dosya yeniden biçimlendirme ihtiyacını ortadan kaldırdı.

GeForce RTX GPU ve yapay zeka destekli araçlarıyla güçlendirilen harika dijital sanatçı Ravissen Carpenen, NVIDIA Studio’da kendine özgü bir ziyafet sunuyor. Carpenen, ağzınızı sulandıracak şekilde gerçekçi 3D yemek renderları ile sanatseverleri etkiliyor.

Lezzetli atıştırmalıklarını hayata geçirmek için Carpenen, yüksek çözünürlüklü ZBrush modellerini düşük çözünürlüklü modellere dönüştürmek için Marmoset Toolbag’in ortam oklüzyon, eğrilik, normal ve kalınlık özelliklerini kullanarak 32-bit dokulara dönüştürüyor.  GeForce RTX 3070 GPU’lu sistemi, RTX hızlandırma ile anında modellerini optimize etti ve RTX hızlandırmalı ışın izleme ile OptiX AI destekli gürültü azaltma, aynı zamanda daha pürüzsüz görüntüleme penceresi hareketine olanak tanıdı.

OBS Studio kullanan canlı yayın yapan yayıncılar – video kaydı ve canlı yayın için ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımı içeren en son güncellemeyi indirebiliyor. Bu güncelleme, HDR10 yakalama desteği, WHIP ve WebRTC çıkışı gibi yeni özellikleri içeriyor.

Yetenekli ve kendi kendini yetiştirmiş 3D sanatçısı Nourhan İsmail, NVIDIA Stüdyo’ya adım atıyor ve eseri Creator by Day, Gamer by Night’ı sergiliyor. Eseri, kendisiyle özdeşleşmiş izometrik sanat tarzında ve zengin renkleri ve ilgi çekici detaylarıyla bilinen etkileyici grafik kalitesine sahip.

İsmail’in yaratıcı yolculuğu, ülkesi Suriye’deki silahlı çatışmalardan kaçmaları sürecinde oldukça genç bir yaşta başladı. Bu süre zarfında İsmail’in ailesi evlerinin kaybı da dahil olmak üzere birçok zorluk yaşadı.

Kendi yaratılarına gerçeklik katan her ortam, onun için hala yaratıcılık sürecinde hammadde görevi görüyor. İşte tek odalı izometrik tarzın doğduğu yer de burası. İsmail bu eserine Blender’da 3D eskiz yaparak başladı.   Blender Cycles’da RTX hızlandırılmış OptiX ışın izleme, onun GeForce RTX 3080 Ti GPU’su sayesinde, tüm yaratıcı süreç boyunca görünümde sorunsuz hareketi sağladı. İsmail, Adobe After Effects’te post prodüksiyonda son rötuşları yaptı. 30’dan fazla GPU hızlandırmalı etki, süreci önemli ölçüde hızlandırdı ve projeyi zaman kaybetmeden tamamlamasına izin verdi.

Noel Baba şehre geliyor! NVIDIA Stüdyo’da yetenekli 3D sanatçısı Božo Balov, Christmas Rush adlı eserini ön plana çıkarıyor. Bu eser, neşesini kaybetmiş Hırvat Aziz Nikola’nın 3D animasyonunu içeriyor.

Noel Baba’nın kıyafetini oluşturmak için Balov, Adobe Photoshop’ta farklı fırça vuruşları ile özel bir doku oluşturdu ve bu süreçte GeForce RTX 3080 Ti GPU’sundan güç aldı. Bu, blur galerisi, sıvılaştırma, akıllı keskinleştirme ve perspektif eğme de dahil olmak üzere 30’dan fazla GPU hızlandırmalı özelliği etkinleştirdi.

Ayrıca bu hafta inanılmaz bir dönüm noktasını kutluyoruz – 500 ‘den fazla NVIDIA RTX destekli oyun ve yaratıcı uygulama  artık ışın izleme ve NVIDIA DLSS gibi yapay zeka destekli teknolojiler sayesinde erişilebiliyor! En popüler 120’den fazla uygulama, bunlar arasında Adobe Creative Cloud paketi, Autodesk Maya, Blender, Blackmagic Design’ın Davinci Resolve’u, OBS ve daha birçok uygulama, iş akışlarını büyük ölçüde hızlandırmak, yeni yapay zeka araçlarını ve geliştirmeleri desteklemek ve gerçek zamanlı, ışın izlemeli önizlemeleri mümkün kılmak için RTX’i kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x