Squid Game’in merakla beklenen yarışması başladı

Netflix’in şimdiye kadar en çok izlenen dizisi Squid Game, maddi sıkıntılar yaşayan bir grup insanı konu alıyor. Yüklü bir para ödülü olan gizemli yarışmaya katılan bu kişiler, ölümcül oyunlarda mücadele ederek kazanmak için hayatlarını riske atmak zorunda kalıyor.

456 YARIŞMACI 4,56 MİLYON DOLAR İÇİN YARIŞIYOR

Squid Game: The Challenge ise gerçek hayattan 456 yarışmacıyla başlıyor. Yarışmadaki riskler elbette dizideki kadar yüksek değil. Para ödülü de Kore dizisindeki kadar fazla olmasa da kazanan, televizyondaki yarışma programları tarihindeki en büyük tek nakit ödül olan 4,56 milyon doları yani 131 milyon 417 milyar 832 TL’yi evine götürecek.

4 YILDIZ ALDI

Guardian’ın 4 yıldızlı eleştirisine göre yarışma, “Sadece başarılı olmakla kalmıyor, aynı zamanda The Traitors’dan bu yana en sürükleyici realite şovuna dönüşebilir.”

“HİSSEDİLİR BİR GERİLİM SUNUYOR”

Entertainment Weekly, Netflix’in yeni yarışma programından övgüyle bahsetti:

“Squid Game’in şaşırtmacaları hiç eksik olmadı, ancak bu hepsinden daha büyük olabilir: Eklektik kadrosu ve orijinaline yaptığı yaratıcı güncellemelerle Squid Game: The Challenge, tek bir yarışmacıyı bile öldürmeden, hissedilir bir gerilim ve gerçek bir insan dramı sunmayı başarıyor”

Vulture’daki eleştiriyse şu ifadeleri kullandı:

“Yarışma programı modern realite televizyon dilini kullanarak, Dong-hyuk’un kapitalizmin insanoğlunu toza dönüştürdüğü benzetmesindeki temaları kendi tuhaf yöntemiyle hayata geçiriyor. Realite televizyonun kendisinin de geç dönem kapitalizminin bir ürünü olması, konunun altını çiziyor”

“SEVİYESİZ GÖRÜNSE DE İZLEMEYE DEĞER”

IGN’den Kenneth Seward Jr. da yarışmayla ilgili şöyle dedi:

“Yeni oyunlar ve meydan okumalar, genellikle beklenen neticeden sapan sonuçlarla memnuniyet verici eklemeler. Ne kadar seviyesiz görünse de Squid Game: The Challenge gerçekten de izlemeye değer”

“KARANLIK AMA SÜRÜKLEYİCİ”

Daily Beast’ten Fletcher Peters ise yarışmanın dizinin amacına aykırı olduğunu hatırlatarak ekledi:

“Netflix’in diziyi realite şovu olarak yeniden yaratması orijinal Squid Game’in tüm amacına aykırı olsa da Squid Game: The Challenge’da karanlık ama aynı zamanda sürükleyici bir şeyler var”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir